2014. január 7., kedd

Vaníliás cukor és vanília kivonat házilag

 
Dr. Oetker Bourbon vaníliás cukor 10 g-os kiszerelésben kb 69 Ft-ért;
ha 10 g = 69 Ft akkor 1 kg = 6900 Ft
(Az írásom nem a márka ellen szól 
-nagyon sok mindenben csak ez, amit használok!!!)
Számoljunk csak !!!
Vettem 1 kg cukrot 280 Ft-ért és hozzá egy fiola (2 darabos!)
madagaszkári vanília rudat 500 Ft-ért.
A vanília rudakat kettévágom, óvatosan kikaparom a magokat,
összekeverem a cukorral; a rudakat is beleteszem a cukorba,
átadja a csodás aromáját-néha majd összerázom az üvegben is még.
2-3 hét csendes pihenő. Mármint a cukornak. :)
Ha valaki szokott sütni, készítsen ilyet,
nem hasonlítható össze a boltival!
Ennek igazi vanília íze van, ami nem azonos
a szintetikus úton előállított vanilinével!!!
Összköltség 780 Ft - 3 perc alatt!
Tovább megyek: 4 rúd vaníliát (1.000 Ft) hasítsunk fel,
a magját kaparjuk ki és együtt tegyük őket 0,5 liter alkoholba
(nálam a fehér rum az alap; 0,7 l-t 1.700 Ft-ért veszek)
1 hónap pihenő sötét, hűvös helyen, néha rázzuk össze,
majd átszűrjük és a továbbiakban sötét üvegben tároljuk.
Ez korlátlan ideig eláll-de úgysem fog addig kitartani :))) 
- 2 teáskanál  500g liszthez-,
1 teáskanál  500ml folyadékhoz való.
A boltihoz képest a miénk kb. 2.200 Ft-ba fog kerülni,
nem aromából készül és nem egyszerű
karamelltől lesz szép borostyán színű!
Dr. Oetker Vanília aroma 38ml kb 189 Ft
38 ml = 189 Ft / 1 liter = 4974 Ft
Csak mert közeleg a sütési időszak! :) 


2 megjegyzés:

  1. Honnan tudtad, hogy most készülök készíteni?! :) Sok helyen láttam már, most viszem tovább a "receptedet", lesz már nekem is ilyen finomságom! :)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Még a blog-írásom eleje felé töltöttem fel, csak nem tudtam javítani
      (technika kicsi ördöge), így újra fel kellett rakni.
      De egyébként évek óta nem veszek boltit! :)

      Törlés